Wejdź do edukacyjnego świata Minecraft

Minecraft Education to innowacyjne, odpowiadające potrzebom dzisiejszego ucznia narzędzie dydaktyczne, które może rozbudzić w uczniach entuzjazm do nauki. W wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoftu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) bezpłatna wersja Minecraft Education, specjalnej wersji gry, zaprojektowanej z myślą o edukacji szkolnej. W Minecraft Education dostępne są specjalne zasoby, takie jak lekcje, przykładowe mapy i narzędzia do tworzenia zadań, a nauczyciele mają większą kontrolę nad grą, mogą dostosować ustawienia rozgrywki i śledzić postępy uczniów. Wersja edukacyjna zawiera dodatkowe funkcje, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas gry.

Minecraft Education przygotowuje uczniów do życia w pełnym nowych technologii świecie poprzez budowanie kompetencji przyszłości. Nie tylko rozwija kreatywność i umiejętności kodowania, rozwiązywania problemów oraz krytycznego myślenia, ale także zaspokaja chęć zabawy. Element rywalizacji sprawia, że uczniowie aktywnie uczestniczą w lekcji, która staje się niezapomnianą przygodą.

Jak uzyskać dostęp do gry

1. Pobierz i zainstaluj aplikację Minecraft Education ze strony https://education.minecraft.net/pl-pl/get-started/download
  2. Do aplikacji logujemy się danymi konta Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (ZPE). Nie znasz, nie pamiętasz, zgłoś się do p. Ewy - otrzymasz swój login i hasło.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć prowadzonych w szkole